Każdy będzie mógł pomalować ule z miejskiej pasieki

14.11.2019   Autor: Artur Maras
329---129
Już w piątek w pilskim UAM wielkie malowanie uli. Na akcję zaprasza Fundacja Pszczoła, która zgłosiła do budżetu obywatelskiego projekt powstania miejskiej pasieki. Zanim jednak gotowe budki staną na Bulwarach Chatellerault trzeba je pomalować i złożyć do czego zachęcają przedstawiciele fundacji.

- W głosowaniu brało udział około 12 tys. osób. Co trzecia z tych osób głosowała na pasiekę miejską. Liczę na to, że te osoby, które wtedy głosowały dołączą do nas w czasie tego malowania. Zależy mi na tym, żeby ta pasieka wyglądała jak nasze miejsce, żeby każdy miał poczucie, że to są ich pszczoły. Koncepcja jest taka, żeby na ulach każdy mógł namalować to co mu w duszy gra - tłumaczy Bożena Wola z Fundacji Pszczoła.
Uczestnicy akcji otrzymają do pomalowania takie drewniane części, z których powstanie sześć uli. Zanim jednak chętni chwycą za pędzel, dowiedzą się z wykładu wielu informacji na temat życia pszczelej rodziny. Nie zabraknie także warsztatów i pokazów związanych z tymi pożytecznymi owadami.

Rozpoczęcie akcji w piątek, 15 listopada, w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile przy ulicy Kołobrzeskiej. Start o godz. 11:00. Samo malowanie uli rozpocznie się o godz. 13:00. Pasieka miejska stanie na Bulwarach Chatellerault.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group