Trwają wybory parlamentarne. PKW podała pierwsze dane o frekwencji [GALERIA]

13.10.2019   Autor: Redakcja
708---32
Trwa głosowanie. Dziś wybieramy posłów i senatorów. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21.00. Do godziny 12.00 do urn poszło 18,14% osób uprawnionych do głosowania podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybieramy dziś 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów. W pilskim okręgu wyborczym wybierzemy 9 posłów i jednego senatora. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7.00. Jak dotąd nie odnotowano w naszym okręgu żadnych incydentów.

Jak znaleźć swój lokal wyborczy? I jak oddać ważny głos?

- Mieszkańcy do urn przyszli tuż po otwarciu lokalu wyborczego, pierwszy był ksiądz, który zjawił się równo o godz. 7.00 - mówią członkowie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 20 w Pile.
W lokalu wyborczym na Zielonej Dolinie w Pile głosować przychodziły całe rodziny.

- Przyszliśmy tu całą rodziną, bo u nas w domu wiele się rozmawia o polityce, choć poglądy są różne i czasem dochodzi do sporów, to wszyscy traktują to jako obowiązek - zapewnia głosująca pilanka.

Pogoda sprzyja spacerom i to może przełożyć się na wyższą frekwencję przy urnach.

- Przyszłam, bo to powinna być dla każdego normalna rzecz, jak wyjście do sklepu, czy też do kina. Od tych dwóch krzyżyków na tych dwóch kartach zależeć będzie jaka będzie edukacja, służba zdrowia, inwestycje - dodaje druga pilanka.

Na godzinę 12.00 frekwencja w Pile wyniosła 19,16%, a w całym okręgu wyborczym numer 38 - 15,80%

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group