Dr Paweł Wiszniewski Wielkopolskim Lekarzem z Sercem

05.10.2019   Autor: Redakcja
1287---127
Dr n. med. Paweł Wiszniewski został "Wielkopolskim lekarzem z sercem". Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska uhonorowały go dziś w Teatrze Wielkim w Poznaniu za działalność charytatywną, w tym powołanie do życia pierwszego w Pile stacjonarnego hospicjum.

Dr Paweł Wiszniewski jest prezesem Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej S. Leszczyńskiej w Pile, które przez lata prowadziło zbiórki społeczne na rzecz budowy hospicjum. Dzięki dotacji od miasta oraz dofinansowaniu unijnemu udało się ten cel zrealizować. Od 1 października hospicjum przyjmuje już pacjentów.

Hospicjum już działa. Zobaczcie VIDEO

"Wielkopolski Lekarz z sercem" to odznaczenie ustanowione przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolską Izbę Lekarską. Jest to pierwsze odznaczenie promujące działalność charytatywną i społeczną lekarzy. Nagrodę przyznano dr Wiszniewskiemu dziś podczas gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Laureat otrzymał czek na 10 tys. zł, które przeznaczył na funkcjonowanie pilskiego hospicjum.

- Dziękuję przede wszystkim mojej rodzinie, bo dzięki nim tutaj stoję i jestem w jako takiej kondycji - mówił dziś dr Paweł Wiszniewski. 
Wśród nominowanych do nagrody lekarzy była też hematolog z Piły - Elżbieta Czechowska. Wyróżnienia lekarzom wręczali: Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

- Celem tej inicjatywy jest uhonorowanie osób spośród środowiska lekarskiego, które poprzez  postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania - czytamy w uzasadnieniu.

Patronem odznaczenia jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

fot. Facebook - Jacek Bogusławski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group