Sesja w Pile: pieniądze na autobusy oraz uporządkowanie pisowni nazw ulic

26.09.2019   Autor: Artur Maras
1114---310
Zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej były najważniejszym punktem minionej sesji Rady Miasta Piły. Radni zajęli się także ujednoliceniem pisowni nazw ulic w mieście.

Na wtorkowej sesji radni dokonali wiele zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Większość z nich umożliwi rozstrzygnięcie wielu przetargów.

- Główną zmianą była ta związana z przesunięciem pieniędzy na rok 2020 na zakup autobusów. Ta zmiana pozwoli nam na to, że w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, skutkiem czego w sierpniu i we wrześniu przyszłego roku do Piły przyjedzie 13 autobusów hybrydowych i nowych dieslowskich. Jest to duży przetarg, duża procedura. 18 mln złotych łącznie, więc duże pieniądze dla naszego miasta - tłumaczy Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.Kolejne zmiany dotyczyły także zadań inwestycyjnych wspieranych wykorzystaniem środków unijnych. Umożliwiły one m. in ogłoszenie przetargu na Centrum Przesiadkowe przy dworcu PKP i mniejszego przy ul. 1 Maja i Śródmiejskiej. Gmina chciała także skończyć z bałaganem w nazewnictwie ulic i placów. Nie chodzi tu o zmianę nazwy, a o ich ujednolicenie.
- Oznaczenia były różne i takie codzienne stosowanie dla mieszkańców, a w głównej mierze dla nas urzędników w pismach urzędowych spowodowało, że postanowiliśmy zmienić je i dostosować tę pisownię do obowiązujących zasad w języku polskim - wyjaśnia Monika Łukomska z Urzędu Miasta w Pile. 

I tak zmieni się chociażby tabliczka z nazwą ulicy przy której stoi Urząd Miasta. Zamiast Plac Staszica pisane wielką literą zmieni się na małą. Takich przykładów w Pile jest więcej. Uchwała ma charakter porządkujący. Jak podkreślano w trakcie sesji decyzja ta nie spowoduje konieczności wymiany dowodów osobistych. Nazwy na budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych mogą pozostać w dotychczasowej pisowni, a zostać zmienione dopiero w momencie remontów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group