Burmistrz z kalendarzem

21.09.2019   Autor: Magdalena Lach
593---64
Narady, zebrania i komisje. Tym między innymi zajmuje się burmistrz Trzcianki. A wiemy to dzięki kalendarzowi Krzysztofa Jaworskiego, który jest dostępny dla wszystkich w internecie. Takie terminarze funkcjonują już w innych miastach Polski, ale ten w Trzciance jest pierwszym w naszym regionie.


Burmistrzowi Trzcianki możemy zaglądać w kalendarz za pomocą strony internetowej. Każdy dzień jest wypełniony zajęciami, a mieszkańcy mają do tego wgląd. Wiedzą, czym się zajmuje w danym momencie, albo gdzie się znajduje. Czy to przydatne?

- Myślę, że tak. Dlatego, że łatwiej wtedy dostać się do danej osoby i łatwiej ustalić sobie jakiś termin
- Przynajmniej wiemy, o czym gadają, z kim się spotyka
- Służbowe to zgadzam się, bo myślałem że prywatne rzeczy też upublicznia
- mówią mieszkańcy.
No, tego już od burmistrza nie wymagamy. Ale jeżeli ktoś lubi kontrolować pracę włodarza miasta, to może się z takiego kalendarza dowiedzieć, że zaraz po sesji rady miejskiej, burmistrz wyjeżdża na cztery dni do Niemiec. Albo że w poniedziałek o 10:00 udziela wywiadu dla telewizji ASTA.

Chciałem i oferowałem taką transparentność i przejrzystość działań. Chciałem, żeby każdy wiedział co robię, czym się zajmuję, żeby też nie było takich kuluarowych rozgrywek - tłumaczy Krzysztof Jaworski.

Może i inni włodarze wezmę przykład z burmistrza Trzcianki i upublicznią swoje codziennie zajęcia? W końcu każde z nich to praca na rzecz lokalnej społeczności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group