To najważniejsze wybory po 89 roku - mówił w Pile Jarosław Kaczyński

14.09.2019   Autor: Redakcja
1159---14
Trzeba zdobyć ziemię pilską - tymi słowami Jarosław Kaczyński zakończył konwencję PiS w Pile. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o programie dla Polski.

- Musimy budować nowy system. System wolnej, republikańskiej Rzeczypospolitej, równych i wolnych Polaków - przekonywał działaczy partyjnych zgromadzonych w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że pensja minimalna w wysokości 4 tys. zł od końca 2023 roku, to nie jest program wyborczy, tylko racjonalny plan, by postkomunistyczna choroba, zwana też postindustrialną raz na zawsze się skończyła. Odniósł się też do tradycyjnego modelu rodziny.

- Musimy dbać o polską rodzinę. Monogamiczna rodzina oparta na związku jednego mężczyzny, jednej kobiety jest fundamentem naszej cywilizacji. Najbardziej życzliwej człowiekowi cywilizacji w dziejach świata: cywilizacji chrześcijańskiej. I ona jest dzisiaj atakowana. I musimy ten atak odrzucić - zapewniał Jarosław Kaczyński.

Mówił też, że jego partyjni koledzy zwrócili mu uwagę, że dyskryminuje samotne matki i samotnych ojców tymi słowami.
- Powtarzam, to też są rodziny i niczego im nie odbieramy. Wiemy jak różne powody prowadzą ku takiej sytuacji. Ale nam chodzi o ten model, bo ten model jest dzisiaj odrzucany - tłumaczył.Jako rządzący chcą odpierać atak na dzieci. 

- Atak trwa i co jest najbardziej uderzające, to atak na dzieci, to próba ich seksualizacji od najmłodszych lat. Istnie tzw. plan Rabieja. Czyli najpierw związki, jak one się nazywają? Partnerskie. Później małżeństwa homoseksualne, a w końcu adopcja dzieci, czyli dzieci jako przedmiot zabawy, przedmiot satysfakcji dla pewnych ludzi. Otóż nie! Dzieci są podmiotem, dzieci są chronione, dzieci są wielkim skarbem! - krzyczał z mównicy prezes PiS.

Podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński wspierał kandydatów tej partii w wyborach parlamentarnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group