Zwykły remont zamiast rewitalizacji zabytku?

30.08.2019   Autor: Redakcja
854---512
Miała być renowacja zabytkowego peronu, a wyszedł zwyczajny remont - alarmują miłośnicy kolei. Mowa o pilskim dworcu PKP.

PKP PLK zapowiadało renowację zabytkowej wiaty. Tymczasem na jednym z forów internetowych użytkownicy podnosili, że wymieniono dach na blaszany, który nie ma nic wspólnego z rewitalizacją, a także zamiast historycznej kostki jest... współczesny chodnik. Pojawiły się też pytania o nadzór konserwatora zabytków. Pilski dworzec jest bowiem zabytkiem.

- Zmodernizowany peron nr 3 na stacji Piła zapewni oczekiwaną jakość obsługi, przy zachowaniu elementów historycznego charakteru obiektu. Tak, jak już podkreślaliśmy, prace przy przebudowie platformy prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków. Uzgodnione zostało odnowienie konstrukcji wiat oraz zadaszenie, analogiczne w stosunku do peronu nr 1. W pobliżu zejścia do tunelu znajdzie się kamienna kostka - poinformował Radosław Śledziński z zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- Na peronie jest także antypoślizgowa nawierzchnia ze ścieżkami naprowadzającymi, która zapewnia bezpieczeństwo podróżnym i ułatwia poruszanie się po peronie osobom niewidzącym i niedowidzącym. Dostępna jest już jedna krawędź platformy. Wszystkie prace zostaną wykonane do końca roku - dodaje Radosław Śledziński.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group