Trwa budowa placu zabaw

25.08.2019   Autor: Mateusz Manthai
---22
Zjeżdżalnie, huśtawki oraz urządzenia do ćwiczeń pojawią się na nowym placu zabaw w Łobżenicy. Przy Bulwarze 700-lecia powstanie strefa aktywności dla dzieci i strefa relaksu dla dorosłych. Inwestycję realizuje gmina.
 
- W tym roku realizujemy bardzo duży projekt związany z zagospodarowaniem nabrzeża przy Stawie Młyńskim. To jest taki legoland dla dzieci. Myślę, że to będzie ogromny atut dla Łobżenicy. Chyba jeden z najfajniejszych placów zabaw dla dzieci i wypoczynku dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zastosowano tam nowatorskie rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii, jest fotowoltaika - mówi Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.
 

W ramach przedsięwzięcia powstanie strefa aktywności dla dzieci. Najmłodsi będą mogli korzystać z kilkudziesięciu atrakcji m.in. zjeżdżalni oraz zamku. Ustawione zostaną również inteligentne ławki z funkcją ładowania telefonów a całość oświetlą ekologiczne LED-owe lampy. Całkowity koszt projektu to milion złotych. 500 tysięcy pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Drugą część dołożyła gmina.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group