Dwa miliony dla północnej Wielkopolski na żłobki

23.08.2019   Autor: Redakcja
Samorząd województwa wielkopolskiego wspiera gminy w tworzeniu nowych żłobków. Zarząd w lipcu i sierpniu zatwierdził do dofinansowanie dziesięć projektów na łączną kwotę około 10 milionów złotych. Dwa miliony trafią na północ Wielkopolski – do Jastrowia i Krzyża Wielkopolskiego.

Pieniądze przeznaczone na dofinansowanie wybranych projektów pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, a zgodnie z warunkami naboru wniosków zadania realizowane przez samorządy, które ubiegały się o środki, mają służyć wsparciu aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

- Dokładnie rzecz ujmując, program dotyczy nie tylko osób już wyłączonych z rynku pracy, ale również zagrożonych takim wykluczeniem. Często rodzice po prostu nie mogą poradzić sobie ze znalezieniem opieki nad maluchami, dlatego też samorząd województwa postanowił wesprzeć projekty, które mają na celu powstanie nowych żłobków, w wielu wypadkach pierwszych w gminie, jak choćby w Krzyżu Wielkopolskim – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Pierwszy w Krzyżu Wlkp. żłobek to inwestycja warta prawie 1,1 mln złotych, z czego nieco ponad milion stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. „Jastrowie stawia na maluchy!” to kolejny wniosek z północy Wielkopolski,który został złożony w ramach w/w naboru. Zyskał wysoką ocenę merytoryczną, dzięki czemu gmina Jastrowie otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 900 tysięcy złotych. Dzięki temu możliwa będzie adaptacja pomieszczeń w budynku ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na żłobek dla 20 dzieci, wyposażenie żłobka oraz sfinansowanie bieżącej działalności przez okres niemal dwóch lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group