Głos dla mieszkańców

17.08.2019   Autor: Redakcja
200 tysięcy złotych funduszu obywatelskiego dla mieszkańców Szamocina. Po otworzeniu we wcześniejszych latach krytego lodowiska, placów zabaw, czy skateparku, gmina postanowiła po raz kolejny zainwestować w rozwój miasta. 
 
- 9 sierpnia upłynął termin zgłaszania propozycji zadań jeżeli chodzi o fundusz obywatelski w naszym mieście. W tym roku wpłynęło wyjątkowo dużo propozycji, także teraz rozpoczynamy od dzisiejszego dnia już głosowanie. Teraz możemy głosować poprzez aplikację, bądź tradycyjnie mamy karty w sekretariacie, które można pobrać i oddawać głosy. Głosowanie trwa miesiąc czasu i to też głosują tylko i wyłącznie mieszkańcy Szamocina - mówi Renata Młynarczyk, zastępca burmistrza miasta i gminy Szamocin.
 
A na jakie projekty mogą oddać głos? W tym roku mieszkańcy Szamocina mają aż 8 możliwości, aby zadecydować, na co gmina wyda środki. Wśród złożonych propozycji znajdują się między innymi utwardzenie trasy rowerowej na odcinku Szamocin - Margonin; modernizacja ośrodka edukacyjno-artystycznego „Stacja Szamocin”; doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej; montaż czujników smogu na terenie miasta czy doświetlenie przejść dla pieszych. 
To już piąty rok, od kiedy władze gminy wprowadziły budżet obywatelski. Do 9 września mieszkańcy mogą podjąć decyzję o tym, jakie przedsięwzięcia będą zrealizowane z tego funduszu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group