Szwankuje system wywozu śmieci. Chaos opanowany?

20.07.2019   Autor: Artur Maras
1004---21

Przepełnione altany, zalegające odpady biodegradowalne czy wielkogabarytowe a także problemy z obsługą infolinii to jedne z kilku przykładów na niezbyt idelanie funkcjonujący system gospodarki odpadami w regionie. Wszystko to jak zapewniają przedstawiciele PRGOK i Altvatera ma zostać naprawione w najbliższym czasie.

Zmiany terminów oraz opłat za wywóz śmieci, czy też zmiany w odbiorze odpadów wielkogabarytowych doprowadziły do chwilowej zapaści w funkcjonowaniu PRGOK. Nie można się było tam nawet dodzwonić.

- Dziennie obsługiwaliśmy ponad 200 osób, stąd też dwie osoby, które obsługują bezpośrednio na co dzień mieszkańców ale też również w tym momencie uruchamialiśmy dodatkowe osoby, które obsługiwały mieszkańców ale jednocześnie nie miały możliwości, żeby obsługując klienta w biurze obsługi odbierać telefony - mówi Małgorzata Sypuła, przewodnicząca ZM PRGOK.

PRGOK zapewnia, że chaos był chwilowy, a z błędów zostały wyciągnięte wnioski. Także z tych leżących po stronie wykonawcy usługi, czyli firmy Altvater. Ogłoszono konsultacje społeczne, które mają pomóc w usprawnieniu funkcjonowania systemu zbierania odpadów. Stare meble, czy zużyty sprzęt elektroniczny można przywozić do Altvatera przy ul. Łącznej. Na osiedlach pojawią się także pojemniki na zużyte baterie. Nowy dyrektor generalny spółki chce również na pojemnikach do segregacji zamieścić czytelne instrukcje co może do nich trafić. Ma to zwiększyć poziom recyklingu.

- Czyli zbieranie ze związku większej ilości surowców, co wpłynie na brak kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu. Kary są znaczne, one rosną i mogą się w przyszłości przełożyć na to, że wszyscy mieszkańcy będą płacić w przyszłości więcej. Chcemy tego uniknąć - stwierdza Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Spółka z o. o. w Pile


Zalegające odpady biodegradowalne zostaną odebrane do końca tego tygodnia – zapewniano podczas konferencji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group