Rasmus Jensen ratuje Polonię!

07.07.2019   Autor: Redakcja
744---714
W swoim przedostatnim meczu przed własną publicznością w rundzie zasadniczej II. ligi żużlowej Euro Finannce Polonia Piła pokonała OK Bedmet Kolejarza Opole 45:43. Bohaterem pilan okazał się Duńczyk Rasmus Jensen. 

Ostatnie porażki pilskiego zespołu na trudnych owalach w Bydgoszczy i na poznańskim Golęcinie spowodowały, że aby marzyć dalej o fazie play off poloniści musieli wygrać z trzecim zespołem ligi Kolejarzem Opole. Zadanie było o tyle trudne, że trener Mirosław Korbel mimo w zasadzie pewnego awansu do play off nie zamierzał odpuszczać i desygnował do walki swoich najlepszych riderów. Spotkanie zapowiadało się pasjonującą i takie też było.

Zaczęło się bardzo korzystnie dla polonistów (poza taśmą Andreasa Lyagera w pierwszym starcie), bo po pięciu wyścigach na tablicy widniał wynik 19:11 dla gospodarzy. Cztery razy pod rząd wygrane wyścigi 4:2 dawały ośmiopunktową przewagę. Trójki w pierwszych swoich startach przywieźli Karol Baran, Oskar Bober, Tomas JonassonPiotr Gryszpiński. A że punktowali również pozostali poloniści, to niektórzy z kibiców po cichu mówili, że punkt bonusowy jest w nadal zasięgu (mimo wysokiej przegranej w Opolu 35:55). Nic z tych rzeczy. Goście za sprawą dwóch podwójnych zwycięstw w biegu szóstym pary Oskar Polis - Michał Szczepaniak oraz w biegu siódmym pary Patryk Wojdyło - Bjarne Pedersen doprowadzili do remisu 21:21. Walka rozpoczęła się od nowa. Po dwóch remisowych biegach gospodarze przełamali się w dziesiątym wyścigu, w którym para Rasmus Jensen - Oskar Bober przewiozła na 5:1 Bjarne Pedersena i Damiana Lotarskiego. W ostatniej serii startów przed biegami nominowanymi zaczęły się dziać rzeczy przedziwne. Najpierw w biegu jedenastym Patryk Wojdyło walcząc o trzecią pozycję z Karolem Baranem niebezpiecznie zapoznał się z torem bez udziału przeciwnika, za co został wykluczony z powtórki. W niej upadek zaliczył Tomas Jonasson podcinając jeszcze swoim motocyklem Karola Barana. Na szczęście obaj byli zdolni do dalszej jazdy, ale sędzia nie miał wyjścia i wykluczył Szweda z kolejnej powtórki. Dopiero za trzecim razem udało się odjechać wyścig jedenasty. Wygrał Michał Szczepaniak przez Karolem Baranem. W następnym biegu nierówny start i drugie w tym meczu ostrzeżenie dla Kevina Woelberta. Sędzia Ryszard Bryła wyklucza tym samym Niemca z powtórki. Pojawia się duża szansa przed żużlowcami z Piły na powiększenie przewagi, bowiem w powtórzonym biegu jadą na spokojnym prowadzeniu 4:2. Wydawało się, że to bieg bez historii, ale nic z tych rzeczy. Jadący na trzecim miejscu Nikodem Bartoch na pierwszym łuku trzeciego okrążenia nie opanował motocykla i runął na tor. Nie zdołał szybko się z niego podnieść i ponownie czerwone chorągiewki wirażowych powędrowały do góry. Po tym upadku młodzieżowca Polonii sędzia zarządził bardzo skrupulatnie pilnowaną przez komisarza toru Jacka Woźniaka kosmetykę owalu przy Bydgoskiej. Zawodnicy Kolejarza Opole z kolei wskazywali że pierwszy łuk zaroił się od kolein, stąd ich zdaniem niebezpieczne sytuacje na torze. W trzeciej odsłonie biegu dwunastego Oskar Bober dość łatwo uporał się z Patrykiem Wojdyło, choć lepiej wystartował młodzieżowiec z Opola. Wydawało się że bieg kolejny to pokaz mocy polonistów. Na starcie stanęli bowiem Jensen i Lyager, ale nie dziś i nie w tym meczu. Zawodnicy gości Polis - Pedersen mimo zaciekłych ataków Jensena przewożą pilan na 5:1 i przed wyścigami nominowanymi remis 38:38. 
W nich na starcie nie zobaczyliśmy Andreasa Lyagera. Przed dzisiejszym meczem wydawało się, że Duńczyk legitymujący się wśród gospodarzy najlepszą średnią punktów na bieg jest pewniakiem do wyścigów nominowanych. Dziś wyglądał na kompletnie zagubionego i był cieniem samego siebie. Trzy punkty w czterech startach mówią same za siebie. To najgorszy występ młodego Duńczyka w barwach Polonii w tym sezonie. 

W niedzielne popołudnie lepiej punktowali za to inni i to oni otrzymali szansę pociągnięcia pilan do zwycięstwa. W biegu czternastym w ekstazę pilskich kibiców wprawili Karol Baran i Tomas Jonasson, którzy na 5:1 powieźli Woelberta i Szczepaniaka. Niemiec na dystansie próbował kąsać Jonassona pilnującego aby prowadzącemu Baranowi nie stała się krzywda, ale nic z tego. Już tylko dwa punkty dzieliły Polonię od upragnionego zwycięstwa. Na wyjściu z pierwszego łuku pierwszego okrążenia w biegu piętnastym wydawało się, że będzie ich aż pięć za sprawą pary Rasmus Jensen - Oskar Bober, ale już na wejściu w drugi wiraż to goście prowadzili podwójnie! Jensen dwoił się i troił aby dobrać się do jadącego na drugiej pozycji Pedersena. Ta sztuka udała mu się na przeciwległej prostej do startu podczas ostatniego okrążenia! 4:2 w biegu dla Opolan, ale szał na trybunach w sektorach zajmowanych przez kibiców gospodarzy, bo to Polonia w całym meczu zwycięża 45:43 i przedłuża swoje szanse na play off. Aby się do nich dostać trzeba przynajmniej zremisować w najbliższym meczu z Kolejarzem w Rawiczu i pokonać u siebie outsidera drugoligowych rozgrywek Speedway Wandę Kraków. 

Retransmisja meczu Euro Finannce Polonia Piła - OK Bedmet Kolejarz Opole w poniedziałek 8 lipca o godz. 21.00 na antenie TV ASTA. 

Euro Finannce Polonia Piła - 45
9. Andreas Lyager (t,1,2,0) - 3
10. Karol Baran (3,0,1*,2,3) - 9+1
11. Oskar Bober (3,1,2*,3,0) - 9+1
12. Rasmus Jensen (1,3,3,1,2) - 10
13. Tomas Jonasson (3,u,3,u,2*) - 8+1
14. Nikodem Bartoch (0,1,1,u) - 2
15. Piotr Gryszpiński (3,1,0) - 4

OK Bedmet Kolejarz Opole - 43
1. Kevin Woelbert (2,2,2,w,1) - 7
2. Hubert Łęgowik (1*,-,1*,-) - 2+2
3. Michał Szczepaniak (0,2*,0,3,0) - 5+1
4. Oskar Polis (2,0,3,3,3,1) - 12
5. Bjarne Pedersen (2,2*,1,2*,3) - 10+2
6. Patryk Wojdyło (2,3,u,2) - 7
7. Damian Lotarski (0,0,0) - 0

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group