Podziel się torbą z innymi

07.07.2019   Autor: Artur Maras
---

Masz za dużo reklamówek? Podziel się nimi z innymi. Miejskie targowisko przygotowało specjalną skrzynię, do której torby wielokrotnego użytku będą mogli wrzucić ci, którzy mają ich za dużo. A wszystko to w duchu Zero Waste, czyli to co normalnie miałoby trafić do kosza może trafić do ponownego wykorzystania.

- My stworzyliśmy taką akcję Bumerang Bags. Ona pochodzi z Australii. Polega na tym, że wszyscy którzy mają w nadmiarze torby wielorazowego użytku w domu, mogą je przynieść, dać do odpowiedniego pojemnika i każdy kto potrzebuje bierze te torby i je używa. Musze powiedzieć, że na razie są bardzo żywe reakcje, ludzie biorą te torby, przynoszą, także można powiedzieć, że akcja jest raczej trafiona - Andrzej Gabryelów, prezes miejskiej spółki Tarpil


Specjalny pojemnik na torby wielokrotnego użytku stoi w centrum targowiska. Można z niego korzystać do woli i nieodpłatnie. Ma to ograniczyć liczbę wyrzucanych toreb, które rozkładają się nawet setki lat. Zamiast trafić do kosza będą one mogły posłużyć na zakupy komuś innemu. I tu apel, aby pilanie uzupełniali zasoby tej skrzyni, bo jedna taka torba zastąpi nawet 700 zwykłych foliówek.

Tymczasem pilska Współdzielnia mająca swoją siedzibę na Targowisku już odpłatnie oferuje wyjątkowe torby, które powstają w Zakładzie Aktywności Zawodowej i w Manufakturze Dobrych Usług ze starych bannerów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group