Wielkopolski Lekarz z Sercem. Można zgłaszać kandydatury

03.07.2019   Autor: Redakcja
„Poszukujemy Judymów”, mówiła podczas konferencji prasowej Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego, podkreślając, że „warto wyróżniać lekarzy, którzy poza tym, że są świetnymi fachowcami, z pasją oddają się także działalności prospołecznej i charytatywnej”.

Wspólnie z Arturem de Rosier, Prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zachęcała do zgłaszania kandydatur, co można uczynić od dziś, 2 lipca do 12 września tego roku. „Konkursowi patronuje człowiek niezwykły – dr Hołoga, diagnosta o niebywałej intuicji i świetny chirurg. Mimo, że przeżył zaledwie 45 lat, wykorzystał ten czas z myślą o drugim człowieku, oddając swój czas i serce potrzebującym. Trwa właśnie proces beatyfikacyjny dra Hołogi”, dodał Artur de Rosier.  

Przypomnijmy, że  Zarząd Województwa Wielkopolskiego w roku 2017 ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.
 
Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.
 
Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.
 
Laureatem I edycji konkursu został prof.dr hab.n.med.Jacek Łuczak.Wyróżnienie otrzymali: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel. Z kolei laureatką II edycji konkursu została dr Anna Tarajkowska, a wyróżnienie otrzymali dr Alicja Bartkowska-Śniatkowska, dr Szczepan Coft i dr Edmund Waszyński.
 
Wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.umww.pl  z zakładki start >> Urząd >> Departamenty >> Departament Zdrowia >> Dokumenty do pobrania lub ze strony www.wil.org.pl na Stronie Głównej - rubryka Sprawy - zakładka Wielkopolski Lekarz z Sercem.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia, której istotną częścią jest uzasadnienie kandydatury, należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zdrowie@umww.pl, faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.

opr. Anna Parzyńska - Paschke, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group