Samorządy złożyły się na remont wiaduktu

11.06.2019   Autor: Mateusz Manthai
205---75
Półtora miliona złotych – tyle będzie kosztowała rekonstrukcja wiaduktów kolejowych w Chodzieży. Dziś umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele starostwa, miasta i PKP PLK.

- Dzisiaj podpisane porozumienie pozwala nam rozszerzyć umowę, którą zawarliśmy z firmą, która już od dłuższego czasu realizuje odcinek pomiędzy Piłą i Poznaniem o przebudowę wiaduktu przy ulicy Kochanowskiego. To z punktu widzenia kolejowego nie zmienia w ogóle sytuacji eksploatacyjnej, ale dla miasta będzie to bardzo ważne rozwiązanie, bo poszerzy i zapewni bezpieczny przejazd dla samochodów, ale także dla pasażerów, czy pieszych - tłumaczy Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK.
Miasto Chodzież na przebudowę wiaduktów przeznaczyło 750 tysięcy złotych. Taką samą kwotę na ten cel zabezpieczyło starostwo powiatowe. Gdyby nie to, że samorządy złożyły się na rewitalizację wiaduktów, ich remont byłby niemożliwy.

Po stronie powiatu spoczywać będzie także konieczność naprawy nawierzchni asfaltowej w obrębie wiaduktów. Remont kolejowej arterii nie wpłynie na ruch pasażerski pomiędzy Piłą i Poznaniem. Budowlańcy mają w planach wybudowanie tymczasowego toru kolejowego, który umożliwi bezproblemowe kursowanie pociągów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group