Majówka. Sprawdźcie jakie atrakcje czekają w regionie

30.04.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Majówka za pasem. Sprawdziliśmy, co w najbliższym tygodniu będzie działo się w naszym regionie. Wybór atrakcji jest bardzo szeroki.

Zaczynamy od Piły. Imprezowe centrum będzie stanowiła Wyspa.

- Park będzie tętnić życiem, bowiem pojawi się tam 40-stu wystawców. Będzie sporo atrakcji dla dzieci. Niezależnie od takich propozycji ruchowych, bo takich będzie sporo, zapraszamy na koncerty - zapowiada Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Pierwszego maja powrót do przeszłości i o 19 koncert „ W rytmach PRL-u” oraz wystawa starych motocykli. Kolejny dzień to święto kolorów o 16 i możliwość obsypywania się specjalnym proszkiem. Wieczorem kolejne koncerty, podobnie jak i w piątek, który będzie pełen muzyki disco polo.

W Wałczu wszystko rozpocznie się 3 maja nad jeziorem Raduń od międzynarodowej, plenerowej majówki.

- Zapraszamy serdecznie na zawody strzeleckie, zawody w przeciąganiu smoczych łodzi, będą warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, wycinania różnych rzeczy w owocach. Będziemy też badać cukier, będą gry ekologiczne, więc naprawdę będzie bardzo dużo się działo - zapewnia Małgorzata Ejma, UM w Wałczu.

A o 18 koncert gwiazdy wieczoru. W Wałczu wystąpi zespół Golec uOrkiestra. Natomiast majówka w Szamocinie będzie miała wydźwięk religijny.

- Data 1-ego maja jest obchodzona jako patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy na mszę św. o godzinie 10:30. Później z udziałem orkiestry podchodzimy z udziałem naszej orkiestry dętej pod obelisk, gdzie składamy kwiaty. A o godz. 17 w kościele św. Apostołów jest koncert Jacka Kieroka ze Śląska - zapowiada Dariusz Rybarczyk, dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury.

Który będzie grał własne utwory o papieżu. W Złotowie atrakcje czekają pierwszego i trzeciego maja. W środę na Półwyspie Rybackim dużo występów.

- W programie będzie biesiada ze startej płyty, przeboje z lat 70-tych, 80-tych. Koncert dzieci z koła wokalnego ZCAS. „Klaunada” ,czyli Teatr Muzyczny z Łodzi. Będzie również zamek dmuchany, inne atrakcje - dodaje Tadeusz Drobczyński, p.o. dyrektora ZCAS-u.

A trzeciego maja uroczysta msza o 11 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny i przemarsz na pl. Paderewskiego. W Trzciance atrakcje od środy – o 14 w parku I maja puchar polski strongman i koncerty. Majówka skończy tam w niedzielę, występem Janusza Iwańskiego i „4 gramów” w hali sportowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group