Policja: 7 kg narkotyków o wartości ponad 400 tys zł

03.04.2019   Autor: Redakcja

7 kg narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy wpadło w ręce pilskiej policji. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ponad 400 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 22 do 40 lat.

Policjanci na terenie Piły zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym podróżowało trzech mężczyzn.

- Podczas legitymowania mężczyźni nerwowo się zachowywali. Jeden z nich miał przy sobie przezroczysty worek, w którym znajdowała się amfetamina. Podczas przeszukania pojazdu, w torbie podróżnej funkcjonariusze znaleźli kolejnych kilka worków z narkotykami. Tej samej nocy jeszcze w ręce kryminalnych trafił czwarty mężczyzna. W czynnościach przeszukania udział brał pracownik wraz z psem służbowym z Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu - informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 7 kg narkotyków w postacie amfetaminy, marihuany, 999 tabletek ekstazy oraz pieniądze w kwocie blisko 13 tys. zł. i ponad 300 euro. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego przemytu, udzielania oraz posiadania narkotyków.

Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 22 do 40 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group