Asta Video Fest

Powiat pilski nie dofinansuje zabiegów in vitro?

09.01.2019   Autor: Redakcja
---

W październiku Eligiusz Komarowski zapowiedział dofinansowanie procedur In Vitro w powiecie pilskim. Miały być konsultacje społeczne, a ostatecznie zapewnione środki w budżecie na 2019 rok. Dziś wydaje się to niemożliwe, bo koalicjant z Prawa i Sprawiedliwości mówi: NIE.

- W Prawie i Sprawiedliwości w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny partyjnej i każdy może głosować tak jak uważa i zobaczymy jak będzie to wyglądać w przyszłości, aczkolwiek faktycznie raczej nie spodziewam się, aby te rozwiązanie mogły być wdrożone w naszym powiecie, bo to niekoniecznie jest zadanie samorządu powiatowego - mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

Program jaki chciał wdrożyć powiat pilski zakładał dofinansowanie zabiegów in vitro. Był opracowany na dwa lata, a jego koszty miały wynieść łącznie 850 tys złotych. Stosowny projekt miał trafić na obrady Rady Powiatu, która zdecydowałaby o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. Wobec sprzeciwu Prawa i Sprawiedliwości wiemy, że o uzyskanie akceptacji byłoby niezwykle trudno.

Więcej na ten temat, a także o koalicji w powiecie, przyjmowaniu uchodźców czy protestach społecznych w dzisiejszym wydaniu programu Prosto z Mostu, której gościem Michała Kępińskiego będzie poseł na Sejm RP, Marcin Porzucek. Początek o godzinie 19.00

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group