W Pile powstanie drugi publiczny żłobek

04.12.2018   Autor: Artur Maras
---

Od przyszłego roku szkolnego w obecnym Przedszkolu nr 8 przy ul. Spacerowej znajdzie się miejsce dla około 40 maluchów. Przedszkole z kolei zostanie jako oddział przedszkolny przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy Al. Nieodległości w Pile.

- Planujemy utworzenie od 1 września nowego żłobka. Dokładnie mówiąc będzie to ten sam żłobek zarządzany przez tę samą osobę, ale procedury wymagają aby powstał żłobek, a później stworzymy z tego zespół żłobkowy, ale to nie ma większego znaczenia. Liczy się to, że będzie kolejnych około czterdzieści nowych miejsc w żłobku - tłumaczy Sebastian Dzikowski, dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.

Żłobek nr 1 przy ul. Grabowej ma ponad sto miejsc. Dzięki utworzeniu oddziału żłobka w budynku Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych liczba ta zwiększy się o kolejne 40. Obecne przedszkole zostanie z kolei przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 5 przy Al. Niepodległości jako oddział przedszkolny. Pozwoli to zwiększyć ilość miejsc dla przedszkolaków o kolejne 60. Oddział przedszkolny będzie oddzielony od szkoły podstawowej i będzie miał osobne wejścia.

Obecna kadra przedszkola nr 8 ma otrzymać propozycję kontynuacji pracy w powstającym oddziale przedszkolnym lub oddziale żłobka. Oba obiekty wymagają remontu i dostosowania ich do potrzeb maluchów oraz starszych dzieci. Tutaj gmina liczy na pozyskanie środków zewnętrznych przy częściowym wkładzie własnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group