Konkurs na dyrektora pilskiej Staszicówki

30.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Urząd Miasta Piły ogłasza konkurs na dyrektora Muzeum Stanisława Staszica. Po tym jak po 33 latach z placówką rozstał się Józef Olejniczak samorząd poszukuje jego następcy. Rozważana jest także nowa formuła funkcjonowania muzeum.

- Ten konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Kandydaci mają 30 dni na złożenie ofert. Termin składania aplikacji upływa 31 grudnia. Pierwsze posiedzenie komisji 5 stycznia. To będzie ocena ofert pod względem formalnym i 10 stycznia spotkanie z kandydatami i rozmowa z komisją - informuje Małgorzata Kaszuba, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.

Problem ze stanowiskiem dyrektorskim w popularnej Staszicówce trwa niemal rok. Pod koniec listopada ubiegłego roku ogłoszony został bowiem konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora muzeum. Ze względu na jego nierozstrzygnięcie, tymczasowo na okres 6 m-cy na to stanowisko, zgodził się zostać powołany niewybrany w postępowaniu konkursowym ówczesny dyrektor Józef Olejniczak, który pełnił tę funkcję od ponad 33 lat i jest jednym z największych autorytetów w kraju w dziedzinie życia i twórczości Stanisława Staszica.

Po upływie wspomnianego terminu, dalsze pełnienie obowiązków dyrektora zostało powierzone Józefowi Olejniczakowi, jednak ten nie wyraził chęci kontynuowania pracy w muzeum jako czasowo pełniący obowiązki dyrektora. Ze względu na brak czasu na rozpisane kolejnego konkursu, dyrektorem także na okres tymczasowy, zgodził się zostać Maciej Usurski.

Teraz został ogłoszony konkurs na to stanowisko. Od pewnego czasu mówi się także o zmianie formuły funkcjonowania muzeum. Na sierpniowej sesji Rady Miasta prezydent Piły przedstawił pomysł aby pilskie Muzeum Staszica stało się oddziałem Muzeum Okręgowego podlegającego pod marszałka ale z zachowaniem finansowania Staszicówki z miejskiej kasy redukując za to podwójną księgowość i dwa dyrektorskie stanowiska. Póki co żadne decyzje nie zapadły w tej sprawie a miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Staszicówki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group