Święto teatru w Pile

25.11.2018   Autor: Artur Maras
---

11 listopada rozpoczął się Festiwal "Teatr Pasja Rodzinna". Do Piły zjechali sławni aktorzy i choć festiwal pomału się kończy, to na niektóre spektakle nadal są jeszcze wolne miejsca.

W trakcie festiwalu, na deskach pilskiego teatru można zobaczyć znanych i lubianych aktorów. W tym roku są nimi m.in. Cezary Żak, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś czy Piotr Cyrwus, którego można było zobaczyć w komedii „Mała Rzecz a Cieszy”.

- Żeby to było dojmujące i rozmawiające o naszych problemach o naszej egzystencji i myślę, że nie bez kozery ten spektakl napisała poetka szkocka, także on ma też jakąś tam głębie ale ma pewien rodzaj zabawy

Choć komedie zdominowały tegoroczny repertuar to nie brakuje w nim także i mniej wesołych historii jak sztuka o malarce Fridzie Kahlo. Forma monodramu jak przekonuje Martyna Kliszewska, wcielająca się w postać wielkiej malarki ma swoje dobre i złe strony.

- Niedobra to ta, że jestem zupełnie samiusieńka, a dobra jest też taka, że żaden partner też nie popsuje mi tego co ja sobie myślę o Fridzie i mogę się w pełni samodzielnie o niej wypowiedzieć a jest dla mnie osoba bardzo ważna już od wielu wielu lat.

I choć od 19 lat aktorzy przyjeżdżający na pilski festiwal mogą liczyć na ciepłe przyjęcie wielu z nich nie opuszcza trema.

- Każdy to inaczej przechodzi. Ja przed samym wejściem na scenę stresuje się, mam te tremę ogromną, ale jak już wchodzę to po prostu jestem w tym moim świecie scenicznym - mówi Anna Mierzwa, która gra główną rolę w spektaklu "Kalina".

Na niektóre spektakle są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Pilską publiczność czekają jeszcze 4 spektakle i koncert.

" target="_blank">

- I powtórzę chyba za aktorami, co jest dla nas dużym komplementem - myślę o pilskiej publiczności, bo po ostatnich spektaklach ilekroć aktorzy wchodzili w kulisy, powiedzieli fantastyczna publiczność, słucha, świetnie się bawi więc myślę też, że mamy publiczność wyrobiona. - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

A rozmowy ze znanymi aktorami będzie można obejrzeć w TV ASTA:

- Szanowni Państwo bardzo serdecznie zapraszam do oglądania Karnetu Kulturalnego, Cezary Żak.

Premiera Karnetu Kulturalnego już w następny piątek 30 listopada o godz. 18:30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group