Sesja inauguracja Rady Miasta Piły

20.11.2018   Autor: Artur Maras
---

W sobotę 17 listopada po raz pierwszy zebrała się Rada Miasta Piły nowej kadencji. 23 radnych tak samo jak prezydent Piły złożyli ślubowanie. Wybrano także nowego przewodniczącego Rady i jego zastępcę.

W Radzie Miasta Piły w nowej 5-letniej kadencji, zasiadły 23 osoby, które odebrały w sobotę z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a także złożyły ślubowanie.

Większość miejsc w radzie zdobyła Koalicja Obywatelska, która uzyskała 14 mandatów a do wyborów szła w Pile z hasłem „Nowy Etap”.

- Ma ona ścisły związek z tym co dzieje się już w tej chwili. Myślę, że warto o tym wspomnieć. To jest rozwój przedsiębiorczości, to jest strefa ekonomiczna, to są nowe miejsca pracy, a to wszystko ma ścisły związek z tym co jest potrzebne w tej chwili miastu. Myślę, że przede wszystkim mieszkalnictwo - mówi Marek Andruszkiewicz, radny Rady Miasta Piły, PO.

A także na stworzenia warunków, które mają zatrzymać lub ściągnąć do Piły jeszcze więcej młodych osób. Swoich mandatów zrzekli się za to Beata Dudzińska oraz Krzysztof Szewc, którzy zostają zastępcami prezydenta miasta. Na ich miejsce do rady kolejno z listy weszli Sławomir Wegner oraz Kama Frąckowska-Pilarska. Prawo i Sprawiedliwość z kolei wprowadziło do rady pięć osób.

- Chcemy być konstruktywnymi radnymi dla dobra mieszkańców miasta. Będziemy podejmować wszelkie działania, które też przyczyniają się do rozwoju gospodarczego miasta. Moim też takim osobistym marzeniem będzie też wprowadzenie prowadzenia polityki prawdy historycznej, której do tej pory brakowało - zapewnia Tomasz Słoboda, radny Rady Miasta Piły, PiS

Na dobrą współpracę z PiS-em jako opozycja oraz na merytoryczne dyskusje liczy Porozumienie Samorządowe, które uzyskało w minionych wyborach do Rady Miasta cztery mandaty.

- Ta merytoryczna opozycja, bo chyba tak należy to nazwać jest silniejsza i wydaje mi się, że tak jak to było w poprzedniej kadencji, uchwały, które nie będą budziły żadnej wątpliwości zarówno z naszej strony, będą głosowane za - twierdzi Zbigniew Pyziak, radny, Porozumienie Samorządowe.

Przewodniczącą nowej Rady Miasta została Maria Kubica, której kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło 19 radnych. Jeden radny był przeciw a trzech wstrzymało się od głosu. Nowo wybrana przewodnicząca podkreślała w przemówieniu, że liczy na dobrą i owocną współpracę.

- Będę dokładała wszelkich starań, żebyśmy mogli ze sobą oczywiście pięknie się różnić, ale na pewno jest coś co nas na pewno jednoczy to dobro naszych mieszkańców - zapewnia Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piły.

Wybrano także jednego wiceprzewodniczącego. Został nim Kazimierz Sulima. Drugi wiceprzewodniczący zostanie wybrany na kolejnej sesji. Swoje ślubowanie złożył również ponownie wybrany na prezydenta Piotr Głowski.

- Jestem pełen optymizmu, bo myślę, że udało nam się w dużo trudniejszym składzie, wtedy kiedy koalicja rządziła tutaj w Pile funkcjonować. Dzisiaj te osoby ponownie się pojawiły. Mam przekonanie, że to będzie dobry czas dla miasta - wyraził nadzieję Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jedna z pierwszych uchwał nowej rady dotyczyła także wynagrodzenia prezydenta. Te pozostaje bez zmian. Wynosi ono 8 tys. zł brutto. Prezydentowi przysługuje także dodatek specjalny w wysokości 2840 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group