Tadla czy Klimaszewski? Druga tura już w niedzielę

30.10.2018   Autor: Redakcja
---

Za nami pierwsza z cyklu debat organizowanych przez Telewizję Asta przed drugą turą wyborów samorządowych. W naszym studiu dyskutowali kandydaci na stanowisko burmistrza Czarnkowa.

W polityczne szranki stanęli Andrzej Tadla z KKW Jutro dla Czarnkowa oraz Jacek Klimaszewski z KKW Jacek Klimaszewski Jeden Czarnków. W pierwszej rundzie kandydaci zmierzyli się trudnymi pytaniami prowadzącego. Andrzej Tadla został zapytany o powolny rozwój terenów inwestycyjnych w mieście.

- Była szeroka akcja promocyjna, ale niestety ona nie przynosiła w tamtym okresie określonych efektów, ale to się w końcu zadziało w tej chwili już powstaje pierwszy duży zakład - tłumaczy Andrzej Tadla, KWW Jutro dla Czarnkowa.

Jacek Klimaszewski z kolei tłumaczył jak wyobraża sobie ewentualną współpracę z radą miasta zdominowana przez przedstawicieli komitetu wyborczego kontrkandydata.

- Przystępując do wyborów każdy komitet ma swój program dla miasta, który chce zrealizować. Dla dobra miasta będę dążył ze wszystkimi, którym na sercu leży rozwój miasta. Jestem pewien, że możemy wypracować wspólny program dla naszego miasta - zapewnia Jacek Klimaszewski, KWW Jacek Klimaszewski Jeden Czarnków.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak runda pytań wzajemnych. Przewodniczący rady miasta poddawał w wątpliwość program oponenta, szczególnie w części dotyczącej ochrony przyrody.

- W licznych wypowiedziach pan mówi o ochronie środowiska i walce ze smogiem. Mam do pana pytanie: kto w starostwie podpisał zgodę na składowanie śmieci w Sarbi, o których piszą media i czy były przeprowadzone konsultacje społeczne - pyta Andrzej Tadla, KWW Jutro dla Czarnkowa.

Wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki atakował z kolei Andrzeja Tadlę w temacie pozyskiwania środków unijnych.

- Tyle uzyskał Czarnków, miasto Czarnków z pieniążków unijnych. Jednak pokazuję także dla porównania ile uzyskało miasto Chodzież. To jest 10 milionów złotych. Moje pytanie brzmi dlaczego w tej kadencji nie pozyskaliście żadnych środków europejskich - pyta z kolei Jacek Klimaszewski, KWW Jacek Klimaszewski Jeden Czarnków.

O tym kto zasiądzie w fotelu burmistrza Czarnkowa przez najbliższe pięć lat wyborcy zadecydują 4 listopada. Zapraszamy na kolejne debaty wyborcze organizowanie przez telewizję Asta, przedstawiające sylwetki kandydatów na burmistrzów Trzcianki, Wałcza i Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group