Straszenie pilan uchodźcami. Prezydent składa doniesienie

15.10.2018   Autor: Redakcja
---

Uchodźcy z Bliskiego Wschodu w Pile? Pismo sugerujące, że miasto jest gotowe na przyjęcie 500 osób z terenów Bliskiego Wschodu to fałszywka, która była kolportowana wśród mieszkańców. Prezydent Piły Piotr Głowski w imieniu władz miasta złożył dziś w związku z tym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

- Mamy na terenie miasta kolportowane dokumenty, które są fałszywe. One mają znamiona dokumentów podpisanych przeze mnie, z sygnaturami miejskimi i rzeczami, które w sposób oczywisty kojarzą się z Urzędem Miasta w Pile, natomiast ich treść jest oczywiście nieprawdziwa - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

A treść dotyczy rzekomej relokacji na teren Piły uchodźców z terenów Bliskiego Wschodu. W podrobionym dokumencie jest mowa o stworzeniu warunków socjalnych dla 500 osób, a także o zabezpieczeniu środków finansowych z Urzędu Miasta na ten cel. Sfałszowane pismo było wsadzane za wycieraczki samochodów na terenie Piły. Zdaniem Piotra Głowskiego podrobiony dokument miał za zadanie zdyskredytowanie jego osoby przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group