Gaudeamus zabrzmiało w murach PWSZ w Pile

09.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Gaudeamus rozbrzmiało w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, gdzie w poczet społeczności akademickiej uroczyście zostali przyjęci nowi studenci. Tylko w tym roku jest ich ponad pół tysiąca. Łącznie na 11 kierunkach a w ich ramach 24 specjalnościach na pilskiej PWSZ studiuje ponad 1300 osób.

- Znacznie więcej studentów niż w zeszłym roku i to napawa optymizmem, ponieważ ten trend niżu demograficznego się odwraca, ale nie tylko to na to wpłynęło. W zeszłym roku 450 w tym roku 515 studentów pierwszego roku, głównie studentów stacjonarnych i to głównie na kierunkach medycznych, technicznych i ekonomicznych, ale także i drugiego stopnia praca socjalna. Około 50 osób podejmie te studia. 19 inauguracja, mamy już szkołę z prawdziwego zdarzenia i cieszy się ona uznana marką -
zapewnia prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Marką, która ma nie tylko kształcić teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie, z uwzględnieniem potrzeb lokalnego rynku pracy. Wszystko to w dobrze wyposażanych pracowniach, jak chociażby powstającym dla studentów pielęgniarstwa Centrum Symulacji Medycznych, wartym ponad 2,5 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą z Ministerstwa Zdrowia i z Unii Europejskiej.

To nie wszystkie pieniądze, które trafią do pilskiej PWSZ. Podczas inauguracji był także obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński, który wspominał o wprowadzonej Konstytucji dla Nauki oraz zapowiedział dla pilskiej PWSZ od Ministerstwa ponad 14,5 mln złotych na inwestycje.

W tym roku, największym zainteresowaniem pośród kierunków cieszyły się: transport, filologia oraz ekonomia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group