Pożar w firmie produkującej opony i dętki

02.10.2018   Autor: Redakcja
---

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w hali produkcji opon na obiekcie zakładu KABAT TYRE w Budzyniu. Właściciel zakładu podjął decyzję o ewakuacji pracowników z hali. Okazało się, że jedna osoba nie wyszła.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń strażaków z dwóch powiatów. Do ćwiczeń zadysponowano jednostki z OSP Budzyń, OSP Wyszyny, OSP Margonin, OSP Podstolice, OSP Rogoźno, JRG Wągrowiec, JRG Piła i JRG Chodzież.

Zadania jakie między innymi realizowali strażacy to poszukanie zaginionej osoby w zadymionym pomieszczeniu, podanie trzech prądów wody z działek wodnych na palący się obiekt, zorganizowanie łączności radiowej na trzech odcinkach bojowych z uruchomieniem kierunku operacyjnego przy pomocy mobilnego sprzętu łączności KP PSP w Pile.

W ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, a pożar w pierwszej fazie rozwoju gasili również sami pracownicy zakładu wyposażeni w sprzęt i przeszkoleni do szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia.

W ćwiczeniach trwających 3 godziny brało udział 15 zastępów ratowniczo – gaśniczych, w tym 50 strażaków oraz 8 policjantów.

Opracowanie: asp. Artur Binkowski, PSP Chodzież
Zdjęcia: asp. Jakub Nowak, PSP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group