Aquapark rozbudowany!

29.09.2018   Autor: Redakcja
---

15,5 mln złotych – tyle kosztowała rozbudowa pilskiego Aquaparku. Od dziś pilanie już mogą korzystać z nowej niecki. Została ona wyposażona też w ruchome dno, co umożliwi korzystanie z basenu osobom niepełnosprawnym i dzieciom

Pierwsze zajęcia dzieci maja już za sobą, w dodatku w części z podnoszonym dnem. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu można indywidualnie ustawiać głębokość basenu, odpowiednio do wieku korzystających.

- Jest to basen też sportowy i ma dwa tory wypłycane. Tak zwane ruchome dno z przegrodą. Co zwiększa funkcjonalność tego obiektu. Ponad to, na tych dwóch torach z przegrodą możemy organizować różnorodne zajęcia i dla dzieci i dla osób niepełnosprawnych. – przedstawia Krzysztof Kijak, prezes zarządu Aqua-Pil.

Piła jest drugim miastem w kraju, który ma taką podnoszoną platformę. Ale to nie montaż platformy okazał się największym wyzwaniem. Firma, która wygrała przetarg na rozbudowę basenu zbankrutowała. Realizację kończyło już pilskie przedsiębiorstwo.

- Przejmowaliśmy budowę obiektu po poprzednim wykonawcy, który zszedł, po rozstaniu z inwestorem. Musieliśmy sprawdzić stan jaki faktycznie pozostawili po sobie. Poprawić te rzeczy, które były źle wykonane. Rozpocząć cały proces tak naprawdę od nowa. – mówi Tomasz Toboła, prezes zarządu Pil – Building.

Pomimo tych komplikacji firma wywiązała się terminu. Wartość inwestycji to 15,5 miliona złotych, z czego 3 miliony to dotacja z ministerstwa sportu. To jednak nie koniec inwestycji w Aquaparku, czekają pilan jeszcze dwa etapy.

- Pierwszy etap za nami. Drugi, czyli rozpoczęcie inwestycji, która będzie dotyczyła części już czysto rekreacyjnej, czyli zjeżdżalnie, miejsca zabaw dla małych dzieci, miejsca do wypoczynku dla osób, które chciałyby skorzystać z hydromasaży
– wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dodatkowo będą dwie rury zjazdowe wyższe i dłuższe niż dotychczasowe, znajdzie się tam również zjeżdżalnia nazywana cebulą, gejzery i inne atrakcje wodne. Trzeci etap to przebudowa strefy suchej – obejmie m.in. budowę saunarium i basenu zewnętrznego wraz z plażą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group