Co oznacza Nowy Etap w kampanii samorządowej?

03.09.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Nowy etap – z takim hasłem do wyborów samorządowych wyruszy Koalicja Obywatelska. W jej skład wchodzi PO, Nowoczesna oraz środowiska związane między innymi z Komitetem Obrony Demokracji oraz Rowerowej Piły.

W sobotę na pl. Konstytucji zaprezentowano kandydatów na radnych Rady Miasta, Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa. Kandydaci z wielu różnych środowisk zapowiedzieli, że ich plan po wygraniu wyborów to...

- Razem budować i rozwijać Piłę i powiat pilski, dlatego to hasło, ono jest bardzo wymowne. „Nowy etap” - nie zamykamy starego, przechodzimy do kontynuowania nowego. To jest nowy, kolejny etap w rozwoju - zapewnia Adam Szejnfeld, europoseł.

Koalicja chce przede wszystkim skupić się na potrzebach osób starszych, a także tych, które rozważają przeprowadzkę do Piły, zachęcając je polityką mieszkaniową i ochroną środowiska.

- Mieszkańcy, a szczególnie dwa pokolenia – to najmłodsze, stawia zupełnie nowe wyzwania. Chcą mieszkać w nowoczesnym mieście, które spełnia wszystkie warunki związane z ochroną środowiska, z ekologią. My idziemy w tym kierunku, a teraz musimy zrobić to w szczególny sposób - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dokładny program oraz sylwetki kandydatów, koalicja ma przedstawić w nadchodzących dniach. W wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, kandydaci PO mają zajmować pierwsze miejsca na listach, natomiast Nowoczesnej ostatnie.

- Historia pokazuje, że Polacy lubią, jak ludzie się jednoczą, dla wspólnego celu. Koalicje są trudniejsze, łatwiej się wystawia listy partyjne, a trudniej listy koalicyjne. To jest szereg negocjacji i rozmawiania przede wszystkim programowo, gdzie mamy punkty spójne - tłumaczy Iwona Kamińska-Lech, szefowa Nowoczesnej w Pile.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura – dwa tygodnie później.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group