Nowy system alarmowania w Pile

02.08.2018   Autor: Artur Maras
---

W Pile powstanie nowoczesny system alarmowania za niemal 800 tys. zł. Przestarzałe analogowe syreny rozlokowane w kilkudziesięciu punktach miasta, zastąpi nowoczesna cyfrowa instalacja. Oprócz alarmowania dźwiękiem pozwoli ona także na wydawanie głosowych komunikatów. Projekt został wsparty środkami z Unii Europejskiej.

Rozpoczęliśmy dwa lata temu starania o to aby ten nasz system, który składa się z 21 syren alarmowych i jest on szczerze systemem zawodnym. Każda syrena średnio ma około 30 lat. Jest to więc typowy analog. Przechodzimy na system całkowicie nowy. Jest to system cyfrowy – powiedział komendant Straży Miejskiej w Pile Wojciech Nosek.

Obecnie działające syreny są już przestarzałe. 21 takich urządzeń jest rozlokowanych na terenie całej Piły. Uruchamia się je radiowo za pośrednictwem sygnału nadawanego z Urzędu Miasta i to wyłącznie w przypadku wystąpienia poważnego zagrożenia. Nowy systemem powstanie do końca przyszłego roku i będzie bardziej rozbudowany. W ramach tzw. smart city, czyli inteligentnego miasta oprócz monitorowania Piły strażnik miejski będzie mógł poprzez głośniki, wydawać komunikaty głosowe dotyczące np. zdarzeń drogowych czy awarii. Na budowę nowego systemu Gmina Piła otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 650 tys. zł. Łączny koszt inwestycji to ponad 767 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group