Radni obniżyli wynagrodzenie prezydenta Piły

29.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Odłożenie w czasie budowy kładki łączącej Wyspę z Plantami oraz przesunięcia w budżecie to najważniejsze punkty minionej sesji Rady Miasta Piły. Radni zajęli się także programem profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi HPV oraz wynagrodzeniem prezydenta.

Na wtorkowej sesji radni zajęli się m.in. zmianami w budżecie. A te są spowodowane m.in. obecną sytuacją rynkową i rosnącymi cenami przetargów.

- Niestety taka jest prawda, mamy rynek wykonawców. Podam przykłady, a mianowicie budowa kładki z Wyspy na teren ścieżki rowerowej po drugiej stronie rzeki, gdzie oferty były wyższe od założonych cen kosztorysowych
- tłumaczy Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Kładka miała połączyć Wyspę z pilskimi Plantami. Magistrat miał przygotowane na ten cel około trzech milionów złotych. Do przetargu zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Jedno z nich za budowę kładki zaproponowało ponad 6 mln złotych. Jej powstanie zostało więc przesunięte w czasie. Dwa inne przykłady przytoczone przez prezydenta Krzysztofa Szewca to ścieżki rowerowe do Kaczor i Dobrzycy. Te inwestycje powstaną, ale koszt ich budowy wzrósł o ponad 100 procent, a to nie wszystko.

- Zdarzają się roboty, których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób określić. I na przykład w rejonie ul. Wawelskiej okazało się, że niezbędne jest dodatkowe 400 tys. zł związane z budową infrastruktury, a w tym i podbudowy - dodaje Krzysztof Szewc.

Pod poniemiecki tunel, który znajdował się w tym miejscu, a nie był ujęty w żadnych obecnych planach. 200 tys. zł radni przeznaczyli na przebudowę holu Aquaparku, który ma być połączony z budowaną drugą niecką. Do budżetu zostały też wprowadzone środki zewnętrzne 150 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zakupiony na mundial telebim oraz 25 tys. zł na zakup książek do szkolnych bibliotek. Rada Miasta wyraziła także zgodę na starania na dotację z NFZ na program profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi HPV.

- Chcemy w latach 2019-2021 zaszczepić około 1200 dziewczynek. Dziewczynki urodzone w 2007 roku to jest około 409, uczęszczających do szkół w Pile - mówi Włodzimierz Bystrzycki, radny Rady Miasta Piły.

A także około czterystu urodzonych w 2008 oraz 340 dziewczynek, które przyszły na świat w 2009 roku. Ma to być kontynuacja programu rozpoczętego przed rokiem. Szczepienie będzie bezpłatne i dobrowolne.

Radni zajęli się także wysokością wynagrodzenia prezydenta dostosowując je do rozporządzenia wprowadzonego przez rząd. Obecnie Piotr Głowski będzie otrzymywać za swoją pracę niecałe 10 tys. zł brutto miesięcznie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group