Akt oskarżenia za wypadek na obwodnicy Piły

05.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Prokuratura Rejonowa w Pile zakończyła postępowanie w sprawie wypadku na obwodnicy w wyniku którego do rzeki wpadł TIR. Kierowca zginął na miejscu. Winnemu całemu zajściu ma być 54-letni kierowca BMW.

- Wymusił pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do tego, że kierowca zestawu ciężarowego został zmuszony do nagłego hamowania w wyniku czego stracił on panowanie nad zestawem ciężarowym, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w barierkę ochronną i wraz z samochodem stoczył się do rzeki i zginął na miejscu - tłumaczy Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

54-letni mieszkaniec Piły usłyszał zarzut dot. spowodowania wypadku, w którym zginął kierowca ciężarówki oraz nieudzielenie mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Do tragedii doszło 28 grudnia przy skrzyżowaniu pilskiej obwodnicy z ulicą Młodych. M. in. na podstawie monitoringu policjanci ustalili sprawcę wypadku i auto, którym jechał. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group