Asta Video Fest

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Trzciance

28.05.2018   Autor: Redakcja
---

Odznaczenia dla strażaków oraz festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Wczoraj zakończyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Trzciance.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się na placu przy Platanie wręczono wyróżnienia wielu zasłużonym druhom i druhnom. Z okazji święta Strażaków zorganizowano również rodzinny festyn, podczas którego nie zabrakło wielu atrakcji.

- Dziękuję za codzienną gotowość niesienia pomocy, za skuteczność ratowniczą, za poświęcenie sił i czasu w służbie, za świadomie podejmowane ryzyko w trakcie działań ratowniczych oraz troskę o podnoszenie autorytetu naszej służby – dziękował strażakom bryg. Maciej Kubacki, komendant PSP w Czarnkowie.

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim służbę pełni 92 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i ponad 2000 członków Ochotniczych Straży Pożarnych. W ciągu minionego roku strażacy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego brali udział w likwidacji 1271 zdarzeń, z czego pożary stanowiły niewiele ponad 20 proc, natomiast blisko 80 proc. to zdarzenia dotyczące między innymi usuwania skutków wypadków drogowych, anomalii pogodowych, udzielania pomocy medycznej pomocy policji oraz zespołom PRM.

W ubiegłym roku jednostki ochrony przeciwpożarowej osiągnęły średni czas podjęcia interwencji w zdarzeniach z osobami poszkodowanymi na poziomie 6 minut 48 sekund. To jeden z najlepszych wyników w województwie wielkopolskim.

fot. i opr. Aleksandra Lipiec, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group