Do Piły przyjedzie Krwiobus

15.04.2018   Autor: Artur Maras
---

W poniedziałek 16 kwietnia pod pilskim starostwem stanie autobus, w którym będzie można oddać krew. Tym samym zostanie zainaugurowana akcja „Krwiodawstwo nie ma wakacji”. W jej ramach otwarte akcje poboru krwi będę towarzyszyć większym imprezom organizowanym przez starostwo.

- Krwiodawcą może zostać osoba dorosła w wieku od 18 do 60 lat kobiety i do 65 lat mężczyźni, ważąca przynajmniej 50 kg i ciesząca się zdrowiem. Jeżeli chodzi o tych początkujących krwiodawców to muszę powiedzieć, że nie ma strachu, nie ma obawy. Każdy kto jest zdrowy może zostać honorowym krwiodawcom. Żeby pomóc komuś wystarczy raptem jedna godzina. - przedstawia Mirosław Welc, prezes Oddzialu Rejonowego PCK w Pile

W trakcie której należy się zarejestrować i wypełnić ankietę. Potem lekarz kwalifikuje daną osobę do oddania krwi. Samo pobranie trwa nie dłużej niż 10 minut. W trakcie jednego wkłucia oddaje się 450 ml krwi. Dawcy w dniu oddania krwi przysługuje wolne od pracy oraz 8 czekolad. Poniedziałkowa akcja rozpocznie się pod starostwem o godz. 9.30. Krwiobus będzie stał tam do godz. 14.30. Oddając krew można uratować komuś życie, bowiem cały czas, mimo usilnych starań naukowców, nie wynaleziono jej syntetycznego zastępnika. Krwiobus będzie pojawiał się przynajmniej raz w miesiącu w Pile oraz powiecie pilskim w trakcie imprez organizowanych przez starostwo. Współorganizatorami akcji są Oddział Rejonowy PCK w Pile i Grupa Krwiodawców Północnej Wielkopolski „KROPELKA”. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group