Usiłował ukraść dwa Audi i miał też marihuanę

03.04.2018   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Piły zatrzymali na terenie województwa pomorskiego 27-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży dwóch pojazdów marki Audi. Dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma marihuany.

Do próby kradzieży samochodów doszło pod koniec października ubiegłego roku na terenie Piły. W Audi były uszkodzone wkładki zamków, stacyjki oraz systemy elektroniczne. Straty oszacowano na ponad 10 tys. złotych.

- Przełom w sprawie nastąpił pod koniec marca. Pilscy kryminalni wpadli na trop przestępcy. Policjanci ustalili, że pojazdy próbował ukraść mieszkaniec województwa pomorskiego. Gdy funkcjonariusze znali już wszystkie szczegóły, przystąpili do realizacji. Wspólnie z policjantami z Chojnic weszli do ustalonego mieszkania w Chojnicach. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy ujawnili ponad pół kilograma marihuany oraz urządzenia do prowadzenia uprawy konopi indyjskich w postaci rur, wentylatorów, nagrzewnic, przyłączy prądu oraz namiot - informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar oraz sprzęt, a jego właściciel został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile i trafił do policyjnego aresztu.

Przyznał się, że w październiku usiłował ukraść na terenie Piły dwa pojazdy marki Audi A4 i Audi A5, jednak bezskutecznie. Zatrzymany 26-letni mieszkaniec Chojnic był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group