Asta Video Fest

Inwestycje w pilskim Szpitalu Specjalistycznym

22.02.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

17 milionów złotych zostanie wydane na unowocześnienie Szpitala Specjalistycznego w Pile. Do placówki zdrowotnej zakupiono nowy sprzęt dla pracowni RTG, zostaje przebudowany SOR i przeniesiony Oddział Nefrologii ze Stacją Dializ z czwartego piętra na niski parter.

- SOR, czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy, od dawna wiadomo, że jest to taki bardzo newralgiczny punkt, miejsce w szpitalu, tak naprawdę rzutujący na pracę całego szpitala. Zamysł był taki przede wszystkim zmienić przy dostosować funkcjonowanie szpitalnego Oddziału Ratunkowego w taki sposób, który zwiększy przede wszystkim jego wydolność, przepustowość wobec zwiększającej się liczby pacjentów napływających do naszego szpitala, jak też i wymogów związanych z dokumentacją funkcjonującą właśnie w szpitalu - tłumaczy Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

W 2016 roku z pomocy pilskiego SOR-u skorzystało 21 900 pacjentów. Dzięki przebudowie, która pochłonie niemal 7 milionów złotych (w tym 6 mln zł dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko) Oddział Ratunkowy będzie mógł przyjąć o 1% więcej pacjentów. Obecnie rozpoczęły się prace na tzw. czerwonej ścieżce, czyli części natychmiastowej pomocy. Oddział nie tylko zostanie powiększony ale także zyska nową aparaturę medyczną i wyposażenie dla pacjentów.

Przebudowywany jest także niski parter gdzie z 4 piętra zostanie przeniesiony oddział nefrologii ze Stacją Dializ, w jego obecnym miejscu będzie oddział onkologiczny. Docelowo zostanie utworzone 18 stanowisk dializacyjnych wyposażonych w nowe aparaty do indywidualizacji hemodializy. Oddział i stacja będzie dostępna przez cały tydzień, a sale będą 2 osobowe, każda z łazienką. To wszystko to kolejne niemal 6 milionów złotych (kredyt szpitala).

Szpital wzbogacono także o nowy aparat RTG z ramieniem C i aparat rentgenowski AGFA DR-400, za łączną kwotę niemal 1,5 miliona złotych (środki własne szpitala). Przeniesiono i urządzono w nowym miejscu szpitalną biblioteką, a także zaadaptowano pomieszczenia pod utworzenie Pracowni Elektrofizjologi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group