Nie będzie 500+ dla emerytów

17.01.2018   Autor: Artur Maras
---

500 złotych dla seniorów, 50 tys. zł dla każdej gminy w Polsce na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, więcej pieniędzy na służbę zdrowia czy likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego to najważniejsze poprawki Polskiego Stronnictwa Ludowego do budżetu na 2018 rok.

- Pięciuset złotowy dodatek chcieliśmy zapisać, by w 2018 roku każdy emeryt otrzymał 500+ dla emeryta. Chodzi o to aby wyrównać strasznie mizerną i niewysoką waloryzację. Apelowaliśmy do PiS-u, aby w budżecie to zapisać. Warunki budżetowe podobno tak jak twierdzi pan premier Morawiecki są doskonałe, więc tym bardziej budżet, by nie ucierpiał, a znacząco sytuacja ekonomiczna - tłumaczy Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, PSL.

Ludowcy proponowali także, aby w tegorocznym budżecie znalazł się zapis gwarantujący każdej gminie w kraju 50 tys. zł na organizację obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Inny pomysł to zmiany w programie 500+ faworyzujące rodziców samotnie wychowujących dzieci. Kolejna propozycja to likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zamiast tego media publiczne miałyby być finansowane z budżetu państwa. Ludowcy chcieli także zapisać w budżecie dodatkowe środki na zwalczanie Afrykańskiego Pomoru Świń. Żadna z proponowanych przez ludowców poprawek nie znalazła uznania większości w Sejmie.

Obecnie PSL pracuje nad dwoma projektami. Zwolnienie emerytów i rencistów z podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu osoby z najniższą emeryturą mogłyby zyskać nawet 150 zł miesięcznie. Ludowcy kończą także zbierać podpisy poparcia pod obywatelskim projektem obniżenia wieku emerytalnego dla rolników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group