Beata Królik najlepszą pielęgniarką w Wielkopolsce

04.01.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Beata Królik z wyrzyskiego szpitala, została najlepszą pielęgniarką województwa. Zwyciężyła w konkursie Hipokrates Wielkopolski 2017 zorganizowanym przez redakcje Głosu Wielkopolskiego. Zdobyła ponad 4500 głosów więcej niż jej konkurentka.

Swoją przygodę ze służbą zdrowia rozpoczęła od studiowania medycyny. Szybko jednak zrezygnowała i wybrała pielęgniarstwo. Kandydatów do konkursu mogli zgłaszać sami pacjenci. I to właśnie pracę z nimi, Beata Królik ceni sobie najbardziej.

- Do dzisiaj jeszcze nie wierzę, nie dociera to do mnie, że po prostu ludzie obdarzyli mnie takim zaufaniem, jednak chyba zasłużyłam sobie na ten tytuł. Nie potrafię odmawiać, nie jestem asertywna, zawsze usługuję na każde zawołanie. Po prostu kocham to robić, kocham moich pacjentów, kocham moją pracę i kocham ten zawód - zapewnia Beata Królik, pielęgniarka w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku.

Zawód niezwykle trudny. W szczególności na oddziale wewnętrznym, na którym pracuje. To właśnie tam empatia i dobry kontakt z pacjentami, są szczególnie potrzebne. Pielęgniarka oddziałowa nie ma wątpliwości, że wyróżniona laureatka posiada takie cechy.

- Dobrze się z nią pracuje, współpracuje. Ja jestem pielęgniarką oddziałową, więc bezpośrednio podlega mnie. I swoje zadania powierzone realizuje, wypełnia je poprawnie. Wszystkie Beacie bardzo gratulujemy, cieszymy się z jej sukcesu
- mówi Elżbieta Słabońska, oddziałowa w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku.

Z sukcesu Beaty Królik, cieszy się także prezes wyrzyskiego szpitala. Według niego, nagroda Hipokratesa dla pielęgniarki, to także sukces całej placówki.

- Jeżeli pielęgniarka ze szpitala, z takiego małego szpitala, jak Wyrzysk i tak małego miasta, zostaje najlepszą pielęgniarką w Wielkopolsce, to znaczy, że tutaj dobrze się dzieje w szpitalu. Nie możemy oczywiście zasługi zabierać samej pielęgniarce, bo to jej zasługa, jej osobowość doprowadziła do tego, że taką nagrodę dostała - dodaje Almuetaz Bellah Nasrullah, prezes Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

Uroczysta gala Głosu Wielkopolskiego i wręczenie nagród dla laureatów, odbędzie się 16 stycznia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group