Katarzyna Lubnauer na spotkaniu w Pile

12.12.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W sobotę do Piły przyjechała nowa przewodnicząca Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer mówiła o rozbudowie i wzmacnianiu struktur w Północnej Wielkopolsce, a także o przygotowaniach do wyborów samorządowych. Partia chce być ikoną klasy średniej, ludzi pracujących i przedsiębiorczych.

– To jest jedyny okręg w województwie wielkopolskim gdzie nie mamy swojego posła. W związku z tym bardzo ważne jest, żeby tu budować mocną strukturę w oparci o aktywność obywateli. Chcemy zachęcić ich, żeby przystępowali do Nowoczesnej, chcemy im przekazać nasze wartości i chcemy tu zbudować silną strukturę chociażby na wybory samorządowe. W większości powiatów w całej Polsce mamy struktury, natomiast bardzo dużo zależy od osobowości osoby, która prowadzi te struktury. Być może tutaj osoba, która została przewodniczącym koła się nie sprawdza. Trzeba pomyśleć jak to zorganizować lepiej, tak jak chcemy zorganizować kiedyś lepiej Polskę - zapewnia Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna.

Katarzyna Lubnauer na spotkaniu w Pile mówiła także o ewentualnej koalicji. Nowa przewodnicząca Nowoczesnej zdecydowanie opowiada się za wspólnym startem opozycji, by zablokować przejęcie samorządów przez Prawo i Sprawiedliwość.

Partia ma także swój pomysł na reformę służby zdrowia, a także zreformowaniem programu 500+. Nowoczesna proponuje projekt Aktywna Rodzina gdzie wsparcie finansowe ma otrzymać każde dziecko, ale tylko w rodzinach, w których pracuje przynajmniej jeden z rodziców.

Więcej o pomysłach i propozycjach Nowoczesnej w programie Prosto z Mostu w środę 20 grudnia o godzinie 19, gościem Michała Kępińskiego będzie Katarzyna Lubnauer.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group