Jarmark Bożonarodzeniowy w Pile

07.12.2017   Autor: Artur Maras
---

W poniedziałek rozpoczął się Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Placu Staszica pojawiły się liczne stragany, lunapark i namiot miejski, w którym można zjeść coś ciepłego. W powietrzu czuć zapach grzańca i słychać śpiew kolęd.

Jarmark Bożonarodzeniowy od poniedziałku wprawiają pilan w świąteczny nastrój. To tutaj przy dźwiękach kolęd, można zrobić przedświąteczne zakupy. NA straganach znajduje się m.in. rękodzieło i wyroby artystyczne.

Wśród straganów znajdują się także stoiska gastronomiczne z ciepłymi daniami. Można skosztować świątecznych potraw czy napić się grzanego wina, albo kupić produkty potrzebne do świątecznych wypieków.

Obok znajduje się także lunapark z licznymi atrakcjami, a nad całością góruje miejski namiot, którym będą odbywać się koncerty oraz miejska wieczerza wigilijna. Miasteczko Bożonarodzeniowe funkcjonuje od poniedziałku i w tym roku po raz pierwszy zostało ulokowane na Placu Staszica.

- Wdaje się, że umieszczenie jarmarku, wesołego miasteczka, całej oferty w jednym miejscu, to będzie też ułatwienie dla mieszkańców, ale korzystamy z tego, że jarmark to też deptak przy ul. 14 lutego, więc miło spacerkiem w gronie przyjaciół, rodziny, można przejść się w kierunku fontann, bo tam też będzie część oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego
- tłumaczy Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

A dokładnie kilka straganów oraz żywa szopka, która jest nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych.

W czwartek o godz. 17.00 w namiocie spektakl teatralny, a w piątek także o godz. 17.00 parada bożonarodzeniowa podczas, której ulicami miasta przejdzie orszak z udziałem grupy Teatr Żywy z Bielawy.

W sobotę o 13. 30 na Plac Staszica wjedzie orszak Św. Mikołaja, eskortowany przez motocyklistów. Jarmark zakończy się w najbliższą niedzielę.

- Koncert w wykonaniu Anny Faber grającej na cudownej harfie z udziałem Tytusa Wojnowicza z całym zespołem. Myślę, że będzie to taka perłą, która będzie ozdabiała nasz cały jarmark - zachęca Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Po wspomnianym koncercie i życzeniach o godz. 18.00 odbędzie się Wigilia Miejska. Ciepły poczęstunek został przygotowany przez pilskich restauratorów. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group