Nowe drogi w Ujściu i w Wyrzysku

05.12.2017   Autor: Artur Maras
---

Oficjalnie zakończono inwestycje dotyczące rozbudowy dwóch dróg wojewódzkich na terenie powiatu pilskiego. Drogi wojewódzkie nr 182 w Ujściu oraz 194 w Wyrzysku zostały przebudowane za ponad 14 mln złotych.

Wicemarszałek wizytował zakończenie inwestycji. Odnowiono dwie ważne drogi. Prace na drodze wojewódzkiej nr 182 w Ujściu oraz nr 194 w Wyrzysku trwały ponad półtora roku...

- One nie są być może aż tak duże, bo każda z nich to wartość ponad 7 mln złotych, ale obydwie bardzo trudne. Tam w Ujściu dlatego, że konfiguracja terenu bardzo skomplikowana, serpentyny zakręty, wzniesienia, natomiast tu w Wyrzysku to przede wszystkim praca w centrum miasta - wyjaśnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Do tego z niespodziankami bowiem budowlańcy natrafili w trakcie jej rozbudowy na stare instalacje. Prace zostały przeprowadzone na odcinku ponad 2 km.

- Warto było pocierpieć, bo większość prac była wykonywana latem, a lato było suche, więc kurz unosił się nad całym miastem i to mieszkańcom najbardziej doskwierało, ale myślę, że było warto poczekać. Kurz opadł, a teraz jest pięknie i bezpiecznie - zapewnia Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska.

Poczekać musieli także mieszkańcu Ujścia... Tutaj drogę wojewódzką nr 182 przebudowano na odcinku ponad 5 km od miejscowości Jabłonowo do Ujścia właśnie. Remont nie obył się jednak bez emocji. Barierki odcięły drugi dojazd do osiedla Szklary I, pozostawiając kilkunastu mieszkańcom tylko strome podejście od strony huty szkła. Po licznych protestach mieszkańców sprawę udało się zakończyć pomyślnie.

- Wjazd został wykonany. On został wykonany przy pewnym udziale gminy, w sensie takim, że wykonawca, który dla nas miał realizować inwestycję, zgodziłem się na to, żeby czasowo tę inwestycję opóźnić tylko dlatego, żeby ten wjazd był dla tych mieszkańców wykonany - wyjaśnia Roman Wrotecki, burmistrz Ujścia.

I choć nie było łatwo także ze względu na rozwiązania prawne to stojące tu jeszcze dziś pachołki, niedługo mają zniknąć. Sejmik Województwa Wielkopolskiego w budżecie na przyszły rok zaplanował na drogi na terenie województwa 380 mln złotych.

- To jest bardzo duża kwota. Wyjątkowo duża. W tym na inwestycje 225 mln, znajdą się tam także drogi z naszego obszaru północnej Wielkopolski, ale myślę, że będzie o tym okazja jeszcze niejednokrotnie rozmawiać
- zapewnia Mirosława Rutkowska-Krupka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Rozbudowa obu dróg wojewódzkich w Ujściu i Wyrzysku kosztowała 14 mln 600 tys. zł i była realizowana z dofinansowaniem ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group