Pilska zajezdnia MZK po remoncie

24.11.2017   Autor: Artur Maras
---

Do użytku została oddana wyremontowana zajezdnia Miejskiego Zakładu Komunikacji.
To pierwsza tego typu inwestycja od momentu oddania siedziby MZK w latach 70. Przedsięwzięcie zrealizowano za ponad 3 mln złotych.


- Taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła w historii naszego zakładu, a więc modernizacja całkowita zajezdni, całego placu, gdzie co ważne nie przerwaliśmy pracy. Cały czas nasza zajezdnia funkcjonowała. Zmieniło się wiele. Blisko 14 tys. m kw. kostki brukowej, droga hamownia, kilometry krawężników i wszystko to co pod tą zajezdnią. Ta cała stara warstwa została zebrana, pokruszona i wykorzystana do podbudowy, tego co pod nami
- tłumaczy Tadeusz Majewski, prezes MZK.

W ramach prac zostało także przebudowane to, czego nie widać gołym okiem czyli instalacja ciepłownicza i kanalizacja deszczowa. Plac manewrowy i stanowiska dla autobusów zyskały nową nawierzchnię.

Przetarg na wykonanie robót wygrała firma AstaBud. Prace rozpoczęły się w czerwcu. Ich koszt to ponad 3 mln złotych. Te pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. MZK otrzymało z WRPO niemal 21 mln zł. m.in. na zakup nowych autobusów.

O tej dotacji pisaliśmy tu:
https://www.asta24.pl/2017/06/06/remonty-pilskim-mzk-unijne-dotacje/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group