Pilskie przedszkolaki uczą się... programowania

23.11.2017   Autor: Artur Maras
---

Na naukę nigdy nie jest za późno. Dzieci z Przedszkola nr 12 w Pile udowadniają, że nigdy nie jest na nią także... za wcześnie. Przedszkolaki uczą się podstaw programowania, które w przyszłym roku pozwolą im zaprogramować prawdziwego robota.

5 i 6 latki spędzają czas głównie na zabawie, ale poprzez zabawę mogą się także uczyć. Tak jest w Publicznym Przedszkolu nr 12 w Pile gdzie maluchy poznają podstawy programowania. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom...

Programowanie pomaga rozwijać myślenie przestrzenne i kreatywność. Zajęcia z programowania odbywają się od listopada. Uczestniczy w nich dwudziestu 5 i 6 latków z grupy Zajączków, bo właśnie tą grupą opiekuje się pomysłodawczyni tych nietypowych zajęć.

- Na tego typu zajęciach dzieci przede wszystkim, uczą się myślenia. Uczą się strategicznego myślenia. W języku kodowania jest to myślenie algorytmiczne albo komputacyjne, ale też nie od razu Kraków zbudowano. Najpierw muszą dobrze orientować się w przestrzeni, programować przejście, tak jak widzieliśmy w przypadku Kubusia Puchatka, krok w prawo albo w lewo, żeby poprowadzić coś od startu do mety - tłumaczy Anita Kępińska, wychowawca grupy „Zajączki”.

Dzieci uczą się także koncentracji i pracy w grupach oraz rozwiązywania problemów. A tych nawet w życiu dziecka nie brakuje. Umiejętności, które maluchy zyskują podczas zajęć, w przyszłym roku pozwolą im zaprogramować robota. I będzie to na pewno dopiero początek ich przygody ze światem technologii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group