Piła przez tydzień jest stolicą praw dziecka

13.11.2017   Autor: Artur Maras
---

W tym roku Piła jest gospodarzem Ogólnopolskich obchodów Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji, przez najbliższy tydzień w mieście będzie działo się wiele. Liczne warsztaty, spotkania, czy otwarte debaty, w których udział biorą m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak czy psycholog Dorota Zawadzka.

- Wiedza na temat praw dziecka już jest niezła, takie bardzo mocne trzy z plusem, cztery z minusem. Czasami mam wrażenie, że większa wśród dzieci, nastolatków niż wśród dorosłych. Czasami dorośli bronią się przed tą wiedzą ale jest zdecydowanie lepiej niż było. To jest ciągle tak, że musimy pracować, pracować, tłumaczyć, wyjaśniać, dawać przykłady i mówić dlaczego one są ważne dla dzieci i tłumaczyć to i dzieciom i dorosłym - tłumaczy Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowa.

Decyzją Rzecznika Praw Dziecka, Piła stała się gospodarzem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Rozpoczęto je w Inwest-Parku panelem dyskusyjnym o prawach dzieci niepełnosprawnych.

W trakcie tego tygodnia przewidziano wiele wydarzeń i imprez towarzyszących, jak nadanie Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile imienia Janusza Korczaka, a skwerowi położonemu w rejonie ulic: Konopnickiej, 11-go Listopada i Bulwarów Chatellerault w Pile, nazwy Ireny Sendlerowej.

Na ulicach miasta w szkołach i galeriach handlowych będzie można zobaczyć ponad 100 wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na rzecz fundacji Kasisi, która otacza opieką ponad 250 dzieci z domu dziecka w Kasisi w Zambii.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka potrwają do przyszłego poniedziałku, wtedy to w Parku Na Wyspie odbędzie się koncert Majki Jeżowskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta. Także na niej powstanie nowa zakładka Strefa Juniora, gdzie od teraz znajdą się aktualne wydarzenia czy zajęcia odbywające się w mieście, a dedykowane najmłodszym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group