Studenci PWSZ zainaugurowali rok akademicki

10.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Po raz 17 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile wybrzmiało Gaudeamus. Wśród najwyższych władz uczelni i wielu oficjeli, nie mogło oczywiście zabraknąć studentów, którzy tym samym rozpoczęli rok akademicki.

W tym roku studia rozpoczęło tu ponad 560 studentów. W sumie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile kształci się ponad 1450 studentów w ramach 18 specjalności na 12 kierunkach studiów.

Podczas inauguracji rektor uczelni prof. nadz. dr hab. Donat Mierzejewski dziękował za współpracę przede wszystkim przedsiębiorcom z Piły i okolic, dzięki którym możliwe są studia dualne, czyli takie podczas, których oprócz wiedzy teoretycznej student zdobywa także doświadczenie w konkretnych przedsiębiorstwach. Studia te są prowadzone we współpracy z ponad 30 firmami z regionu.

Piła ma także swoich pierwszych magistrów. W tym roku 80 osób ukończyło bowiem studia magisterskie na kierunku praca socjalna. PWSZ otworzy także pierwsze w Pile jednolite, pięcioletnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group