Pilski powiat ma swój znak graficzny

29.09.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Symbole rzek Noteci i Gwdy, nawiązanie do dóbr przyrody, życia kulturalnego i społecznego oraz wzór haftu krajeńskiego. To wszystko znalazło się w nowym logo powiatu pilskiego, zaprezentowanego podczas czwartkowej sesji.

Grafika autorstwa Klaudii Giese składa się z czterech elementów. W pierwszej przedstawione zostały rzeki Noteć i Gwda – symbole rzek w powiecie pilskim. Zostały oznaczone kolorem niebieskim. W drugim, w prawym górnym rogu, znajduje się symbol sygnet, prezentujący wzór tradycyjnego haftu krajeńskiego. Kształt tego elementu stał się inspiracją do stworzenia kolejnych modułów logo. Trzecia, zielona część, nawiązuje do ogromnego znaczenia obszarów przyrody, rolnictwa i turystyki. Czwarta symbolizuje miejsce tętniące życiem kulturalnym i społecznym. Zachowana została w barwach herbu i flagi powiatu.

Do tej pory powiat pilski nie posiadała swojego logo. W gadżetach promocyjnych używał za zwyczaj herbu powiatu. Na czwartkowej sesji radni zatwierdzili nowe logo i od teraz materiały promocyjne będą oznaczone w ten właśnie sposób.

fot. Zbigniew Komorowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group