Kolejne inwestycje w Krajence

---

Gdy mieszkańcy deklarują pomoc przy budowie bądź remoncie, są dodatkowe punkty. A gdy chodzi o ocenę wniosku o dotację, każdy punkt jest na wagę złota, dlatego mieszkańcy gminy Krajenka w prace przy inwestycjach angażują się chętnie. Chociaż w gminie trwają także większe inwestycje.

Będziemy termomodernizowali budynek straży pożarnej w Krajenka, budynek OSP. Tam mamy dotację w Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to dotacja w wysokości 70 tys. zł, a cały koszt remontu to około 220 tys.. Mamy wyłonioną w przetargu firmę, która będzie realizowała to zadanie. Termin realizacji tej inwestycji to koniec lipca przyszłego roku. - przedstawia Aleksandra Sawicka, zastępca burmistrza Krajenki

W gminie realizowane są także mniejsze projekty – wśród nich w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” w Śmiardowie Krajeńskim z zaangażowaniem mieszkańców powstaje siłownia zewnętrzna. W ramach tego samego projektu z marszałkowską dotacją w wysokości 20 tys. zł w Paruszce modernizowana jest świetlica wiejska. W tym przedsięwzięciu również czynny udział biorą mieszkańcy. Całkowita wartość inwestycji to 40 tys. zł. W bardzo ruchliwym miejscu w Krajence – w rynku remontowany jest chodnik. Poczekać na swoją kolej będzie musiał chodnik wzdłuż ul. Polnej, gdyż jedyna oferta, która wpłynęła do urzędu, przekraczała budżet przeznaczony na tę inwestycję. Gmina jednak złożyła wniosek o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Urząd Wojewódzki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group