Jedna droga, dwa znaki, różne wskazania?

06.09.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W Ujściu w odległości kilkunastu metrów od siebie stoją dwa znaki drogowe, z których jeden pokazuje prawidłowo zakręt drogi głównej w prawo, a tabliczka przy drugim…. dokładnie odwrotnie. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od naszej czytelniczki.

Mowa tu o znakach drogowych ustawionych przy ul. Czarnkowskiej w Ujściu. Jadąc w stronę Czarnkowa pod górę, przed ostatnim zakrętem w prawo kierowcy zobaczą dwa znaki. Pierwszy z nich to tzw. znak uprzedzający, umieszczany przed skrzyżowaniem. Na nim droga główna, czyli wojewódzka 182, jest pokazana prawidłowo. Kierowcy powinni spodziewać się skrętu w prawo oraz zjazdów na ul. Ogrodową oraz os. Górne. Zaś kilkanaście metrów dalej stoi znak informacyjny, droga z pierwszeństwem, a pod nim tabliczka wskazująca układ dróg podporządkowanych, na której droga główna skręca w…. lewo. Niewykluczone, ze drogowcy zawiesili go po prostu… odwrotnie, do góry nogami.

Zapewne na znaki te uwagi większej nie zwrócą stali bywalcy tej drogi. Jednak nie znający jej, mogą zostać wprowadzeni w błąd. Oby obyło się bez żadnego wypadku lub kolizji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group