Asta Video Fest

Matki Wariatki odmalowały 11 sal szpitalnych

25.08.2017   Autor: Redakcja
---

Jedenaście odmalowanych sal na oddziale dziecięcym - to efekt akcji Matki Wariatki Malują Szpital - Zostań Pilskim Bohaterem. Najmłodsi pacjenci będą mogli poczuć się niemal jak w bajce między innymi dzięki rysunkom na ścianach. Stowarzyszenie Matek Wariatek wsparli też prywatni sponsorzy.

- Na początku chciałyśmy, aby akcja dotyczyła jednego, dwóch może trzech pomieszczeń, jednak w związku z tym, że tyle ludzi dobrych serc, a chętnych do pracy było bardzo dużo, to zdecydowałyśmy się, że jeżeli mamy zacząć akcję odmalowywania szpitala to chcemy zrobić ją z rozmachem, chcemy zrobić jak najwięcej sal
- tłumaczy Patrycja Kujawa, Stowarzyszenie Matki Wariatki.

I tak dzięki pomocy darczyńców udało się odmalować jedenaście sal na tym oddziale. Sale zyskały również nowe nazwy. Wśród sponsorów akcji znaleźli się starosta pilski Eligiusz Komarowski, poseł Marcin Porzucek, pilska Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz prywatni przedsiębiorcy z Piły i okolic. Panie ze stowarzyszenia Matki Wariatki zapowiadają, że to nie koniec akcji w pilskim szpitalu. Chcą malować kolejne sale, a na odmalowanie czeka jeszcze 26 pokoi oraz świetlica.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group