Zapowiada się rekordowy Półmaraton Philipsa

07.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Ze względu na ogromne zainteresowanie biegaczy organizatorzy 27. Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa zdecydowali się zwiększyć limit uczestników do czterech tysięcy osób. Dodatkowa runda 300 zapisów ruszy w poniedziałek 10 lipca o godz. 10.00 na stronie internetowej organizatora.

Pierwotnie liczba uczestników biegu miała liczyć trzy i pół tysiąca osób. Ekspresowe tempo zapisów oraz ogromne zainteresowanie biegaczy sprawiło, że organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę pakietów startowych do trzech tysięcy siedmiuset. I ta liczba okazała się za mała, bo chętnych do startu na dystanse półmaratonu w pierwszy weekend września okazało się znacznie więcej. Start czterech tysięcy uczestników spowoduje, że linia startu oraz trasa biegu zostaną nieco zmodyfikowane. Obecnie na liście startowej widnieje 3.721 nazwisk, w tym 2.672 mężczyzn i 1.049 kobiet.

Po zamknięciu zapisów na Półmaraton Philipsa otrzymaliśmy całą masę telefonów i maili od zawodników, którzy bardzo chcieli pobiec w tym roku w Pile. Postanowiliśmy wyjść tym biegaczom naprzeciw i zdecydowaliśmy się zwiększyć limit uczestników do czterech tysięcy osób – powiedział Henryk Paskal, dyrektor zawodów i prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych.

27. Półmaraton Philipsa odbędzie się na pilskich ulicach 3 września. Zawody będą miały również rangę Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

źródło: www.pila.halfmarathon.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group