Złotów dołączy do środkowopomorskiego?

---

Po długim okresie ciszy za sprawą oświadczenia wydanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odżył temat reformy administracyjnej kraju, a co za tym idzie powołania trzech nowych województw, w tym środkowopomorskiego, do którego miałby zostać wcielony Złotów.

Warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia reformy zdaniem ministerstwa ma być społeczna aprobata. W celu jej uzyskania mają zostać przeprowadzone konsultacje społeczne. Starosta Złotowski zaznacza, że sam doświadczył otwartości na te zmiany w Koszalinie, w Złotowie jednak wydaje się, że klimatu do zmian nie ma.

- Straciłby, w Wielkopolsce jednak jest lepiej. Generalnie by stracił, te nowe ośrodki, które są przyłączane do jakiś tam tworów zazwyczaj tracą - mówią mieszkańcy Złotowa.

Podobnego zdania są władze powiatowe. Rada już wiele miesięcy temu podjęła uchwałę o integralności powiatu z województwem wielkopolskim, a starosta wielokrotnie zaznaczał, że Złotów nigdzie się nie wybiera.

Jesteśmy zintegrowani z Wielkopolską, korzystamy z wielu programów unijnych w tej perspektywie 2014-2020 i nie zamierzamy z tego rezygnować. Tutaj trzeba zadać sobie pytanie jak będzie opracowany Regionalny Program Operacyjny dla województwa środkowopomorskiego - tłumaczy Ryszard Goławski, starosta złotowski.

Bo to właśnie fundusze unijne, ich podział i rozliczenia przemawiają za tym, by pozostać w dotychczasowych strukturach administracyjnych. Oprócz województwa środkowopomorskiego planowane jest również częstochowskie i warszawskie. Nowe granicy województw miały się pojawić na polskiej mapie po 2019 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group